Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр позашкільної роботи № 1 " Дніпропетровської міської ради
 
--
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Навчальні програми закладу

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

 

№ 1/9-502 від 18 липня 2013 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління (департаменти) освіти і науки
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Інститути післядипломної педагогічної освіти

 

 

 

Про навчальні програми
з позашкільної освіти

     З метою унормування діяльності гуртків, секцій та творчих об’єднань системи позашкільної освіти Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо затвердження навчальних програм з позашкільної освіти та використання їх у навчальних закладах.

  Навчальна програма з позашкільної освіти – це нормативний документ, що визначає мету, завдання, зміст, обсяг, порядок, способи організації навчально-виховної діяльності та вимоги до її результатів.

  Відповідно до статті 16 Закону України «Про позашкільну освіту» навчально-виховний процес у позашкільних навчальних закладах здійснюється за типовими навчальними програмами та іншими навчальними програмами за умови затвердження їх відповідними місцевими органами виконавчої влади.

  Типова навчальна програма з позашкільної освіти затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.

   Також Міністерством освіти і науки України може надаватися відповідний гриф навчальним програмам з позашкільної освіти, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу на кращу науково-методичну розробку з питань позашкільної освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.10.2003 № 674, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 січня 2004 р. за № 100/8699) та тим, які визначають зміст роботи  гуртків, творчих об’єднання, секції, що не забезпечені типовими програмами. Зазначені навчальні програми повинні пройти науково-методичну експертизу у відповідній комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України згідно з Порядком надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319). Навчальні програми, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, можуть використовуватися у всіх навчальних закладах системи освіти.

  За необхідності врахування особливостей навчально-виховного процесу, методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, рівня підготовленості вихованців відповідного навчального закладу, регіональних особливостей керівник гуртка може внести до такої програми певні зміни, що мають бути затверджені відповідним місцевим органом управління освітою. Внесені зміни не повинні впливати на загальний зміст навчальної програми та кількість навчальних годин. Незмінними мають залишатися мета, завдання і прогнозований результат освітньої діяльності.

   З метою забезпечення діяльності гуртків, творчих об’єднань, секцій, які працюють тільки у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, відповідають потребам конкретного регіону, навчальні програми з позашкільної освіти можуть бути затверджені наказами обласних, районних, міських органів управління освітою згідно з встановленою ними процедурою. Вимоги до змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти визначені в листі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 05.06.2013 № 14.1/10-1685.

    Перелік навчальних програм, за якими працюють гуртки, творчі об’єднання, секції у позашкільному навчальному закладі, затверджується педагогічною радою позашкільного навчального закладу на початку нового навчального року.

    Для належної організації роботи позашкільних навчальних закладів навчальні програми з позашкільної освіти, які затверджені в установленому порядку, повинні бути розміщені на офіційних сайтах місцевих органів управління освітою та їх методичних структур.

    Просимо протягом 2013-2014 навчального року вивчити стан забезпечення навчальних закладів регіону навчальними програмами з позашкільної освіти. У разі необхідності, затвердити навчальні програми згідно з положеннями Закону України «Про позашкільну освіту» та рекомендаціями цього листа.

 

 

 

Заступник Міністра                                                                                  Б. М. Жебровський

 

 

 

 

Інформація

про забезпечення діяльності гуртків, груп, секцій,

студій та інших творчих об’єднань

КОМУНАЛЬНОГО ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ № 1»

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

навчальними програмами за напрямами позашкільної освіти

м. Дніпро, Шевченківський р-н

 

 

Назва

навчальної програми

Посилання

на веб-ресурс, де

розміщена програма

П. І. П.

керівника гуртка, що працює за цією програмою, його контактна інформація

Типова програма

Зразковий художній колектив

«Театр пісні «Альянс»

{C}§           «Вокал»;

{C}§           «Хореографія»

(початковий, основний, вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Стернад Наталія Анатоліївна

Трофимова Катерина Вадимівна

Типова програма

Народний художній колектив

«Шоу-студія «БЕБ»

«Хореографія»;

«Акробатика» (початковий, основний, вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Ткаченко Наталія Вікторівна

Захорольська Анастасія Андріївна

Типова програма

Зразковий художній колектив

Хореогафічна студія «Грація»

«Хореографія» 

(початковий і основний рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Пчоліна Марина Дмитрівна

Відмич Наталія Валентинівна

Типова програма

Музична студія «Мажор»

«Фортепіано» (початковий, основний, вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Шульман Любов Єгорівна

Типова програма

Студія танцю «UDENSE»

«Хореографія» (початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

 

Шохєва Світлана Сергіївна

Типова програма

«Театральна студія «Успіх»

 (початковий, основний і вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Соломончук Ірина Віталіївна

 

Типова програма

Хореографічний ансамбль «Кристал»

«Хореографія» (початковий, основний, вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Овечко Вікторія Петрівна

Типова програма

Театральна студія «Д.Ж.Е.М»

 (початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

Соломончук Ірина Віталіївна

Типова програма

Циркова студія «Триумф»

(початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/fizkulturno-sportivnii-na.html

Кравченко Віра Олександрівна

Типова програма

Хореографічний ансамбль народного танцю

«ЗОРЯНИЙ»

«Хореографія» (початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viddil-tvorche-obednannya.html

 

Погрибняк Раїса Сергіївна

Авторські програми:

Студія образотворчого мистецтва «Барвінок» (початковий, основний);

«Рисунок. Історія мистецтв»

(початковий,  основний, вищий)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/narodnii-khudozhnii-kolek.html

Козинець Юлія Павлівна

 

Лисенко Інна Олександрівна

Народний художній колектив

«Школа образотворчих мистецтв «Суцвіття»

«Живопис. Композиція»

(початковий, основний, вищий);

 

Іващенко Ольга Володимирівна

«Графіка» (основний, вищий);

Скульська Тетяна Олександрівна

«Витинанка» (вищий);

Іващенко Ольга Володимирівна

«Петриківський розпис»

(початковий, основний, вищий);

Козинець Юлія Павлівна

«Лозоплетіння» (основний, вищий);

Мукасєєва Любов Никифорівна

«Різьблення по дереву»

(початковий, основний, вищий);

Похилько Оксана Андріївна

«Кераміка»

(початковий, основний, вищий);

Лисенко Інна Олександрівна

«Декоративний розпис» (початковий, основний);

Цимбалій Тетяна Іванівна

«Батік» (початковий);

Похилько Оксана Андріївна

Студія народної творчості

«Соняшник»

(початковий, основний, вищий).

Іващенко Ольга Володимирівна

Типова програма

«Плетіння та аплікація соломкою»

Гурток «Пані Соломинка»

(початковий);

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/narodnii-khudozhnii-kolek.html

Юрченко Олеся Сергіївна

 

Адаптована програма:

«Вишивка»

Гурток «Вишивка»

(основний, вищий);

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/zrazkovii-khudozhnii-kolektiv-shkola-rukodillya-2.html

Макаренко Світлана Петрівна

 

Типова програма

«Чарівний бісер»

Гурток «Чарівний бісер»

(початковий, основний, вищий);

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/zrazkovii-khudozhnii-kolektiv-shkola-rukodillya-2.html

Лепетуха Тетяна Станіславівна

 

Адаптовані програми:

«Театр – моди «ШАРМ»

 «Історія костюму» (початковий);

«Моделювання та конструювання одягу»

 (початковий, основний, вищий);

«Хореографія, техніка ходи»

(початковий, основний, вищий);

 «Візаж. Мистецтво зачіски» (початковий)

«Дизайн» (основний)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/zrazkovii-khudozhnii-kolektiv-shkola-rukodillya-2.html

 

Щербакова Світлана Володимирівна

 

Адаптована програма:

«Дитяча творча майстерня»

Гурток «Дитяча творча майстерня»

(основний рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/zrazkovii-khudozhnii-kolektiv-shkola-rukodillya-2.html

Велика Валентина Миколаївна

 

Адаптована програма:

 «В’язання»

Гурток «В’язання»

(основний, вищий рівні)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/zrazkovii-khudozhnii-kolektiv-shkola-rukodillya-2.html

Мешечко Людмила Михайлівна

 

Адаптовані програми:

«Школа комплексного естетичного виховання»

«Англійська мова малятам» (початковий);

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

 

 

Бубнова Людмила Іванівна

 

«Розвиваючі ігри. Логіка» (початковий);

Михайлова Людмила Іванівна

 

Паперова пластика» (початковий);

«Малюнок» (початковий);

 «Живопис» (початковий);

«Ліплення» (початковий);

Іващенко Ольга Володимирівна

 

«Декоративний розпис» (початковий);

Цимбалій Тетяна Іванівна

 

«Світ казок» (початковий);

«Етикет» (початковий);

«Світ живої природи» (початковий);

Усенко Юлія Володимирівна

 

Типові програми:

«Веселі нотки» (початковий);

Шульман Любов Єгорівна

 

«Хореографія» (початковий)

Левіна Олена Василівна

 

Адаптована програма

 «В стране Знаний»

(початковий рівень)

«АБВГДейка»

«Веселий карандаш »

«Город Цифроград»

«Познайко»

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

Седнєва Олена Олексіївна

 

«Планета Знань»

(початковий рівень)

 

«Читайко»

«Веселий рахунок»

«Чарівний олівець»

«Чомучка»

Малініна Галина Миколаївна

 

Адаптована програма

«Країна Веселкова»

(початковий рівень)

«Казковий букво грай»

«Письмове Королівство»

«Числовий віночок»

«Рідна Україна (рідна мова, ознайомлення з природою і навколишнім світом)»

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

 

Юрко Альона Іванівна 

 

 

 

 

 

«В країні Цікавинки»

(початковий рівень)

«Читайлик»

«Каліграфічний дивосвіт»

«Цифровий вулик»

«Всезнайко»

 

Тонконог Наталія Леонідівна 

 

«Пізнайко»

(початковий рівень)

«Веселий Букварик»

«Письмова скринька»

«Цікава рахівничка»

«Чудовий світ»

(початковий рівень)

 

Богиня Валентина Миколаївна

 

Адаптована програма

«Школа бойових мистецтв «Лотос»

«Контактне карате, кунг-фу»

(початковий, основний)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/fizkulturno-sportivnii-na.html

Букрєєв Ігор Євгенійович

 

«Козацький двобій»

 (початковий, основний)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/viiskovo-patriotichnii-na.html

 

Типова програма:

гурток  «Юні друзі природи»

(початковий, основний)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/ekologo-naturalistichnii-.html

Постол Світлана Іванівна

 

Адаптовані програми:

«Центр розвитку і навчання «Умка»

«Синтез мистецтв»;

«Я моделюю світ»;

«Я пізнаю світ»;

«Цікава граматика» (початковий)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

 

Левіна Олена Василівна

 

Типова програма

«Курс англійської мови»

(основний рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

Бубнова Людмила Іванівна

 

Адаптована програма

Спортивна секція

«Джиу-джитсу»

Секція джиу-джицу «SHORI»

(початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/fizkulturno-sportivnii-na.html

Чуріков Едуард Едуардович

 

Адаптована  програма

«Світ чудес»

Центр розвитку та навчання

«Світ чудес»

 (початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/gumanitarnii.html

Мойсова Майя Юріївна

 

Типова програма

«Спортивна секція

«Шахи»

Гурток «Шахи»

(початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/fizkulturno-sportivnii-na.html

 

Чобіток Яков Якович

 

Типова програма

«Світ молоді»

Асоціація молодіжних організацій

 Шевченківського району

«Світ молоді»

 (початковий рівень)

http://kvyycvr1dmr.dnepredu.com/uk/site/sotsialno-reabilitatsiini.html

 

Маліновська Інна Вікторівна